Zuzka Bergerová - cvičení jógy

pracovní

Meditace se nedá učit, udělat, vymyslet. Je to stav, který vzniká a Joga nám k tomu pomáhá. Vzniká v momentě, kdy nejsme rušeni....vtaženi.....a netoužíme. Síla jogových technik nám pomáhá s tím, co nás ruší a vtahuje, ať už to jsou fyzické překážky nebo nejtajnější sny v mysli. Vždy je to pohyb. Meditace je Klid. Klid, který je umožněn všem vědomým bytostem.

Naučím Vás techniky Klidu. Povedu Vás tak, že Vám vzniknou Vaše poznání Klidu. Je jen na nás jestli s nimi budeme jen jednou denně, jednou týdně, nebo stále. Impulz pro "Bytí v Joze" však musí přijít zevnitř nás. Pak je možné, že záblesk Meditace může vzniknout i daleko mimo jogovou podložku, nebo v prostředí kde rozhodně není ticho. Klid a Ticho je uvnitř.

kde se scházíme? Joga Studio ToBe, Severovýchodní II 539/1, Praha 4 (Roztylské nám. pod kavárnou) - podložky/deky/polštářky jsou

kdy? 5. září, 12. září, 19. září, 26. září, 3. října a 10. října vždy 18,45-20,30

cena? 1200 Kč (200 Kč/setkání)

přihlašujte se na mail zuzana@yogavila.com

 

Na podzim jsem pro Vás ještě připravila:

Pozdrav Slunci, aneb Být každý den v kontaktu se Sluncem (a to i když je noc, nebo zataženo :-))) - sobota 10. září - celodenní workshop

Jednoduchost této prastaré sestavy přináší poznání v hrubém fyzickém těle (protažení, zúžení, uzdravení....), v pránickém těle (a to aniž bychom se "učili dýchat", protože to umíme od narození...) a v příčinném těle (Poznání Já). Co/kdo je pro nás Slunce? Kde se nachází? S čím/kým a jak se spojujeme a proč? Velmi jednoduchými praxemi budete vedeni k poznání, co vše umožňuje/přináší/odnáší jednoduchý opakovaný pohyb s koncentrací. A také k poznání změny stavu těla/pocitů/bolestí, aniž byste udělali sebemenší pohyb......jak je to možné? Těším se na Vás :-)

"Ale Zuzko! Vždyť já se ani nepředkloním, natož abych dala ruce na zem. Když se předkloním, tak mě tak bolí záda.... a ty dlouhý kroky dozadu a dopředu.... nepředstavitelný! A proč bych to vlastně měla dělat? Sama? Pravidelně? Nene. To není nic pro mě. A navíc na to nemám ani čas!"

Roky učím a sama praktikuji Jogu na základě vlastní zkušenosti. Stále více a více mě dostává Joga "mimo podložku", která nám umožňuje nevtaženost, koncentraci, úlevu, sílu se vypořádat s tím, co je a zároveň je s tím spojena stálost, zdraví, fyzická a psychická spokojenost, která nekolísá.

Stále.

Ano.

Je to možné.

V běžném životě. Od probuzení až do usnutí. Není to však možné, když každý krok je bolestí, mysl lítá, neudrží pozornost a emoce skáčou z plusu do mínusu a naopak a uvnitř není dobře. Pak je potřeba "něco málo" na podložce.....ideálně vlastní praxe, ideálně pravidelně.

Srdečně Vás zvu na jedinečný celodenní jogový workshop "Pozdrav Slunci". Propojíme jednoduchost s jednoduchostí. Pozdrav Slunci a Vědomí pránického systému. Nebudu Vám psát, co všechno Vám toto spojení umožní, co všechno zmizí a co se objeví, mohu sdílet jen vlastní zkušenosti z vlastní praxe:

“Když Ti řeknu, jak to bude dál vypadat, je to jakobych Ti dalo nejúžasnější knihu Tvých životů, napsanou jen pro Tebe a k tomu Ti povědělo to nejzajímavější z jednotlivých kapitol, i to, jak to celé dopadne. Líbilo by se Ti to?”

“Vždycky jsem hledala cestu, že udělám pro sebe jen malinko, ale budu z toho hodně mít. To nepůjde.”

“Nechtěj víc, střed je ideál.”

“Tlaky be more/do more, které byly před praxí se rozplynuly. Jsem si vědoma vnitřní délky, úlevy v kolenu. Koleno je přítel, zpomaluje mě. Vím, že potřebuji klid a čas a ten teď mám, tak v něm jsem, TEĎ…”

“Nikdo Tě nevyrušuje, všichni fungují, samostatně. Nebuď v tom, co dělají a jsou oni, buď v tom, co děláš a jsi Ty, nevytahuj se z toho. Uniká Ti pak vidět/vnímat TO, CO VZNIKÁ.”

“Nehodnoť, neříkej, že tahle praxe byla VAU, kdyby nebylo těch předchozích…”

“Sázím a vyrůstám v květiny. Každý lotos je jiný, v podstatě stejný, ale otevírá něco jiného.”

“Bez účasti bytosti, která má zájem na léčení, TO NEJDE. Buď se silou, která je všesměrná. Pak nebolí…” 

“Jsem součástí světla, jeho všesměrnosti, nedělitelnosti, nehodnotitelnosti.” 

 

Joga začíná a (ne)končí vždy jen a jen v nás....

....a pokud jste dočetli až sem.......

....prvním předpokladem

je "Rozhodnutí" - UČINIT rozhodnutí, PŘIJMOUT rozhodnutí a VYKONAT rozhodnutí. Pak vznikne prostor pro změnu a poznání, že "to, co bylo v mysli nemožné je možné".....

....třeba časem

ty ruce na zem :-)))

"Pozdrav Slunci" - sobota 10. září 2022 (9,00 - 18,00)

kde? Joga Studio ToBe, Severovýchodní II 539/1, Praha 4 (Roztylské nám. pod kavárnou, bývalá M-yoga)

cena? 990 Kč

přihlašujte se na mail zuzana@yogavila.com

 

"Jogové dárky" - sobota 3. prosince (9,00-15,00)

Přijďte se potkat, posdílet, pobýt....Dopolední jogovou praxi vystřídá aromaworkshop se skvělou Vendy Malochovou (odnesete si aroma dárky) a setkání ukončíme opět jogou, která vznikne podle potřeb vás, kteří se sejdete. Věřím, že si odnesete i vědomé nefyzické jogové dárky :-)))

kde? Joga Studio ToBe, Severovýchodní II 539/1, Praha 4 (Roztylské nám. pod kavárnou, bývalá M-yoga)

cena? 690 Kč

přihlašujte se na mail zuzana@yogavila.com

 

Jinou veřejnou praxi na podzim nepovedu. Čeká mě dvanáct let odkládaná operace křečáků z porodů, jak říká náš Samuel: "Abys nám tu běhala až do stovky." :-)))

Tak ať se nám všem v klidu a s lehkostí běhá tady a teď. Kam až to doběhneme....uvidíme,

všechny Vás moc zdravím,

Zuzana

Individuální Joga zůstává beze změny - učím v dopoledních hodinách pondělí až pátek u nás doma v Braníku - v případě zájmu se ozvěte telefonicky 608507303. O joze nemusíte vědět vůbec nic. Dobré je vědět, proč chcete přijít. Individuální Jogová praxe přináší pochopení, uvolnění, řešení a klid. Je založena na Vašem rozhodnutí a Vaší pravidelné praxi.