Zuzka Bergerová - cvičení jógy

jogová terapie / yoga therapy in english

Během prázdnin učím individuální jogové praxe v Jizerkách. V případě zájmu, zavolejte, ubytování je také možné.

Jogová terapie - individuální výuka - o joze nemusíte vědět vůbec nic. Dobré je vědět, proč chcete přijít. Jogová terapie přináší pochopení, uvolnění, řešení a klid. Je založena na Vašem rozhodnutí a Vaší pravidelné praxi.

Velmi si vážím doporučení a předávání kontaktu dál, děkuji! Pomáhám lidem, které trápí bolesti ve fyzickém těle v jakémkoli věku. Pomáhám také ženám, které nemohou otěhotnět (bez udaných zdravotních důvodů), prochází opakovanými potraty, neúspěšnými pokusy o umělé oplodnění...... Pracuji s ženami v jakémkoli věku.

yoga therapy in English - I have started to teach yoga therapy in English too and it is for me a very interesting experience, because suddenly I have just a few words to explain and to guide the person compare to the Czech language, but it works and I have realized that the true is not about language and my way of teaching is probably very near to people, honestly maybe much more easy to understand, because there is no chance to be lost in words :-) very interesting experience.... if I could help you with your way of yoga call me 608507303, I teach Mo-Fri at home (Prague 4 - Branik).

"...jednou TO všechno začne dávat smysl. Do té doby se tomu zmatku směj, nebo si trochu poplač.... a nezapomeň, že všechno má svůj důvod."

"Na individuální terapie k Zuzce mě přivedla moje cesta za vytouženým miminkem. Do té doby jsem si myslela, že moje disciplína, dodržování všech pravidel nebo třeba cvičení hormonální jógy silou, je ta nejlepší a správná cesta, která mě dovede k mému cíli, protože do té doby to tak fungovalo. Při jógové praxi, kterou mě Zuzka provázela, jsem ale začala zjišťovat, že některé věci, situace, vznikají přirozeně a že je tam svojí disciplínou a hlavou nedostanu. Asi nejcennější zkušeností pro mě je, že v určitých situacích přesně vím, co mám dělat a nemusím se ptát pěti kamarádek, konzultovat problém se třemi lékaři nebo zběsile googlovat. Vím, že jsem na začátku, ale jsem ráda, že jsem mohla díky jógové praxi pochopit, že disciplína a dril není vše a že je potřeba vnímat sebe. A když se vrátím na začátek, proč jsem vlastně k Zuzce přišla, tak si troufám říct, že jógová praxe mě přivedla i k mému vytouženému miminku, děkuji." Lenka Mikulková, prosinec 2021

Kdy jsem se začala zajímat o techniky jogové terapie? A proč už mi není umožněno učit Hormonální jogovou terapii? V mém životě nastalo období, kdy mě "řízený konaný dech" začal dusit a fyzické konané asany nefyzicky bolet. Nebylo možné rozumem vést TO, co nás všechny přesahuje. Zároveň jsem se motala ve víru vnitřního smutku, hodnocení, neschopnosti zhubnout a přehnaného pití alkoholu. Poté nějakou dobu trvalo, než vzniklo nerozumové přijetí a s tím brzy vzniklo "nekonání" dechu a aniž bych je hledala, vznikly očistné procesy, které vedly ke zbavování.  Přestala jsem lidi učit, jak mají dýchat, jak správně "dělat" jogové pozice, jak relaxovat, jak "vést světlo". Začala jsem učit vnímání fyzického těla, vnímání dechového pohybu a vnímání obsahu mysli. Vnitřní jogové praxi se věnuji každodenně, rok od roku je jemnější a zatím nevznikl moment, kdy by mi nedávala smysl. Děkuji, že je mi umožněno učit, pomáhat a léčit a předávat dál....

Mgr. Zuzana Bergerová, zuzana@yogavila.com, +420608507303