Zuzka Bergerová - cvičení jógy

individuální setkání

Jóga přináší pochopení, uvolnění, řešení a klid. Je založena na Vašem rozhodnutí a Vaší práci v sobě. O Józe nemusíte vědět vůbec nic. Dobré je vědět, proč chcete přijít.

Pracuji s lidmi (ženy i muži), kteří se upřímně zajímají o Jógu, nebo je trápí "bolesti" ve fyzickém nebo nefyzickém těle. Pomáhám také ženám, které nemohou otěhotnět (bez udaných zdravotních důvodů), prochází opakovanými potraty, neúspěšnými pokusy o umělé oplodnění......

Děkuji, že je mi umožněno učit, pomáhat a předávat dál Jógu, lidem s upřímným záměrem bez rozdílu zkušeností nebo věku.

Nešlo by to bez Učitele. Děkuji Učiteli, Michaele Svaté, za trpělivost, nekonečnou laskavost, moudrost, opravdovost a odvahu, které mi dává do mých kroků.

Nekonečné díky a lásku mému muži a mým dětem (malinkatým velikánským Učitelům (nejen) v průběhu mých čtyř těhotenství, kteří daly vzniknout systému "těhotenské Jógy a Jógy po porodu").

Děkuji, že Vás mám

Om Shanti Shanti Shanti

Mgr. Zuzana Bergerová

zuzana@yogavila.com, +420608507303

"...jednou TO všechno začne dávat smysl. Do té doby se tomu zmatku směj, nebo si trochu poplač.... a nezapomeň, že všechno má svůj důvod."

Reference:

"Na individuální terapie k Zuzce mě přivedla moje cesta za vytouženým miminkem. Do té doby jsem si myslela, že moje disciplína, dodržování všech pravidel nebo třeba cvičení hormonální jógy silou, je ta nejlepší a správná cesta, která mě dovede k mému cíli, protože do té doby to tak fungovalo. Při jógové praxi, kterou mě Zuzka provázela, jsem ale začala zjišťovat, že některé věci, situace, vznikají přirozeně a že je tam svojí disciplínou a hlavou nedostanu. Asi nejcennější zkušeností pro mě je, že v určitých situacích přesně vím, co mám dělat a nemusím se ptát pěti kamarádek, konzultovat problém se třemi lékaři nebo zběsile googlovat. Vím, že jsem na začátku, ale jsem ráda, že jsem mohla díky jógové praxi pochopit, že disciplína a dril není vše a že je potřeba vnímat sebe. A když se vrátím na začátek, proč jsem vlastně k Zuzce přišla, tak si troufám říct, že jógová praxe mě přivedla i k mému vytouženému miminku, děkuji." Lenka Mikulková, prosinec 2021

 

 

Často se na mě obracíte, abych Vás naučila Hormonální jogu. Proto vnímám, že je správný čas pro tento "coming out" :-) a vysvětlení proč už mi není umožněno učit Hormonální jogovou terapii a kdy jsem se začala zajímat o techniky jogové terapie/ulevující techniky?

Dlouhou dobu jsem si chodila " k Józe" (včetně Meditací) pro pomoc, pro lék. Ulevit si od bolesti ve fyzickém těle, zapomenout, "přijít na jiné myšlenky". Chodila jsem si "brát", abych žila a dávala. Do tohoto přibližně patnáctiletého období patřila i praxe a výuka hormonálky. Pak v mém životě nastalo období, kdy mě "řízený konaný dech" začal dusit a fyzické konané asany nefyzicky bolet. Nebylo možné rozumem vést TO, co nás všechny přesahuje. Zároveň jsem se motala ve víru rozmotávání vnitřního smutku, hodnocení, neschopnosti zhubnout/odporu k tělu, přehnaného pití alkoholu, kterému předcházely dlouhé roky kouření marihuany a užívání antidepresiv. Poté nějakou dobu trvalo, než vzniklo nerozumové přijetí a s tím brzy vzniklo "nekonání" dechu, a aniž bych je hledala, vznikly očistné procesy, které vedly ke zbavování. Každá z těchto vět by vydala na knihu.

Přestala jsem učit, jak dýchat, jak správně "dělat" jogové pozice, jak relaxovat, jak "vést světlo". Začala jsem učit vnímání fyzického těla, vnímání dechového pohybu a vnímání obsahu mysli. Vedu k všímání si a rozlišování, pak vzniká prostor pro Poznání Klidu a Stálosti, Stav "bez pohybu mysli" (nečinnost v činnosti), který je umožněn všem vědomým bytostem. Nejen na "jogové podložce", ale celý den od okamžiku probuzení, až po usnutí. Vnitřní jogové praxi se věnuji každodenně, rok od roku je jemnější a zatím nevznikl moment, kdy by mi nedávala smysl. Není už okamžik v životě, který by nebyl Jogou.