Zuzka Bergerová - cvičení jógy

Škola Cestou Jógy - jediná Škola Jógy, kterou mohu od Srdce doporučit....

Od ledna 2024 se opět otevře pro nové zájemce Škola Cestou Jógy. Pro mě "Jediná Škola Jógy, kterou mohu od Srdce doporučit". Roční studium je akreditované MŠMT a opravňuje k získání živnostenského listu "lektor jógy". ....více o škole (www.cestoujogy.cz)

Sdílím jen malinkou část svého příběhu. Nejsou slova na To, co mi roční studium přineslo/odneslo.

"já, učitel, tolik let praktikující, meditující, s tolika zkušenostmi.....přeci nepotřebuji chodit do další školy....nemám na to čas a ani peníze", ano to jsem si opravdu myslela......Přesto tam bylo "něco", co už nešlo neposlouchat, už nešlo rozumově odbýt, už nešlo otáčet se dál zády......
Přemýšleli jste někdy "kolik let v životě" jste chodili do školy? Školka, základka, střední, vejška....moje číslo je 20 :-) plus dalších 5 strávených ve školách jógy, workshopech, seminářích, kurzech...."sakumrpdum" 25.
25 let biflování informací vedlo k tomu, že jsem se zařekla, že už do žádné školy nepůjdu, že mi to k ničemu není....co potřebuji si dohledám v knížkách nebo na internetu, přijdu si na to sama....protože přeci život je ta největší a nejlepší škola. Bylo mi 40, kdy "život" přinesl možnost začít chodit do prvního ročníku školy Cestou Jógy. NE! To jsem rozhodně nešla! Bylo mi 42, kdy jsem se odhodlala VSTOUPIT.

Jak mě se nechtělo!
Netušila jsem, co se budeme učit, ale tušila jsem, že to bude jiné, než jsem dosud znala. Tušila jsem, že tady zkratky, objížďky, používání předností, načtenost, filozofování, rozumové odůvodňování... budou k ničemu. Tušila jsem, že to nebude snadné, bude potřeba odvaha, možná to i nedám. Na druhou stranu jsem neměla tušení, jak “mě TO celé dostane” už od prvního setkání, jak silný celý rok bude. Proč?
Vznikala Poznání, která se nedají načíst, převzít od někoho, naposlouchat....Pravda

....není den, kdy bych si nebyla vědomá přínosu ročního studia školy Cestou Jógy v běžném normálním životě ženy, zároveň maminky tří dětí, manželky, dcery, učitelky....
a ta hromada všeho, co bylo odloženo!
a nebylo to rozhodně vždy snadné!
Škola vzala většinu toho, co jsem dosud učila (hormonálku, řízený vedený "konaný" dech, mudry, konané relaxace, čakrové relaxace :-)))), asany bez vědomí hrubého fyzického těla, ideálně 30 za hodinu…). Dlouho trvalo, než bylo přijato že “nedělám, nekonám” dýchání, pohyb nebo meditaci, ale že je "konáno a já jsem toho svědkem". S tím se proměnily bolesti, nemoci, kila, závislosti, emoce, nepokora....

Dostalo se mi jemného, láskyplného a opravdového, nekonečně trpělivého a laskavého vedení Učitele. Vedení, které nikdy neřeklo, co je na konci, neříkalo výsledek, ale dalo jasnou cestu k němu. Umožnilo, aby vzniklo. Nikdy nepoutalo, neovlivňovalo, nezraňovalo, neovládalo DĚKUJI!

 

....o tom, že není vždy snadné "udělat krok" je i příběh Jany Tomáš. Díky za její odvahu a sdílení.

"V létě  2015 jsem začala chodit na osobní konzultace k Učiteli Míše Svatošové. Věděla jsem, že se od ledna otevírá škola. Přišel obrovský vzdor: „Já už nechci žádnou školu, proto jsem si našla Učitele.“ Přibližně týden před prvním výukovým víkendem školy jsem z „ničeho, nic“ onemocněla (po několika letech). Druhý den nemoci mi docvaklo, že to není z ničeho nic, že v hloubi duše toužím jít do školy, a že hlava mě přesvědčuje, že nechci. Ještě jeden den jsem bojovala. A čtvrtý den nemoci jsem se odhodlala zavolat Míše s prosíkem a zároveň obavou, zda je ještě volné místo. Bylo jedno poslední, a tak jsem nastoupila. Joooo a mimochodem, jak nemoc „rychle a z ničeho nic“ přišla, tak také odešla….

Nastoupit učení školy Cestou Jógy bylo mé nejlepší životní rozhodnutí…kráčím touto Cestou již osmým rokem, někdy je to nesnadné, a přesto bych NEMĚNILA!!!

S pokorou, úctou a vděčností Děkuji, Učiteli..... Jana Tomáš