Zuzka Bergerová - cvičení jógy

odpočinek - Jóga Zuzka Bergerová - 3 pondělní večery v červnu

Jóga nás vede k sobě. Vede nás k tomu takovým způsobem, že nedělám, aby to bylo lepší, zjišťuji, jaký ten stav je teď, v jaké stavu jsem já. To neznamená, že už nikdy nebudeme unavení, nemocní, smutní, kulhat :-) nebo že se změní svět okolo nás.... to nám Jóga nezaří. Jóga nám zařídí vypořádat se s tím nepohodlím, které vyvstává, ale ne že se to nestane.

Milé jogínky, milí jogíni,

srdečně Vás zvu do pondělního kurzu na téma "Odpočinek". Zaměříme se na to, co pro sebe vnímáme jako odpočinek. Rozhodně nebudeme hodnotit, jestli běh, divadlo, kolo, spánek, jóga, dovolená, film, hory, děti/vnoučata, mobil.... jsou nebo nejsou správnou nebo nesprávnou formou odpočinku. To, k čemu nás vede Jóga je ujasnění si pro sebe, kdo nebo co odpočívá, jestli odpočívá a jak k tomu dochází.... Jógové nástroje nás vedou k okamžiku "Odpočinku" a jakési zpočátku jen chvilkové Harmonizaci, která, aniž bychom to dělali, se postupně rozprostírá do větších časových úseků.

Odpočinek - červnový předprázdninový kurz

* 3 pondělky (10. června, 17. června, 24. června) vždy dvouhodinovka 18,30-20,30

* Joga Studio ToBe, Severovýchodní II 539/1, Praha 4  (Roztylské nám.), podložky/deky jsou, maximální počet 10 lidí ve skupině

* 900 Kč/3 setkání (300 Kč/za lekci 120 minut), rezervace na mail zuzana@yogavila.com, více informací/reference www.zuzkabergerova.cz
 
Jóga nás vede k tomu, že "víme". Nevede nás k "rozumovému vědění" (pak to často hodnotíme), ale k jasnému vnímání/vědomí sebe v ten okamžik. Ten náš vlastní vnitřní pocit, vědomí sebe v tu chvíli rozpouští/rozptyluje "nevědomost". Rozšíření tohoto úzkého pohledu (nevědomosti) často může přinést moment "aha", ale i zlobu, pocit "nelíbí", to také všichni dobře známe.... někdy trvá třeba i měsíce, roky. Nevědomost v Józe není, že bych byl/a hloupá. Nevědomost v Józe je překrytí. Pak můžeme mít dva roky prázdnin, ale jaksi nám stále nebude fajn. 
Těším se na společná setkání a všem nám přeji klidné léto!
 
Zuzka
 
P.S.: v červnu učím každý čtvrtek v Tibet Open House (centrum Prahy, Školská 28) od 12,15 do 13,45, přijďte
 
Mgr. Zuzana Bergerová
608507303