Zuzka Bergerová - cvičení jógy

Reference na hormonální jogu se Zuzkou

Do víkendového kurzu hormonální jógy jsem šla s tím, že se chci především odreagovat a užít si víkend pro sebe. Vůbec jsem nepočítala s tím, že bych se cvičení věnovala i po jeho skončení. Po prvním dnu byly moje pocity ze cvičení dost rozpačité, navíc přišla řada obav a tou hlavní bylo: „Jak si se 4 malými dětmi najdu 4x týdně 30 min v kuse? A jsem připravena na všechny ty změny v životě, o kterých Zuzka na kurzu mluvila?

Druhý den ráno jsem se rozhodla, že budu se cvičením pokračovat i nadále, ale chtěla jsem začátek odsunout až na „někdy“. Odpoledne už jsem věděla, že chci začít hned.

Momentálně jsem na konci prvního čtyřměsíčního cyklu terapie. Nebylo to vždy jednoduché, ale výsledek naprosto předčil veškerá moje očekávání:

První dva týdny se mi dařilo cvičit bez dětí. Poté se do mé praxe začaly děti zapojovat. Během několika dní jsme společné cvičení vyladili a dnes naprostou většinu praxí provádím s většinou dětí a je to pro nás příjemný společně strávený čas plný intimity a hlubokého souznění. Zhruba jednou za měsíc mi vyjde čas zacvičit si o samotě a tehdy si užívám zas jinou dimenzi cvičení.

První dva týdny se nesly i v duchu celkové euforie, pak jsem začala cítit, jak se mé tělo čistí a všechny tyto projevy jsou jakoby na povrchu, a uvnitř jsem cítila hluboký klid, štěstí, čistotu a krásu. Stejně tak se pročišťovaly i moje vztahy.

Cvičení také ohromně prohloubilo mou intuici a začala jsem být vnímavější sama k sobě i ke svému okolí. Získala jsem nadhled a naučila se mnohem efektivněji využívat čas a mám dojem, že toho teď stíhám mnohem víc a ve větším klidu. Čas od času, specielně v některých fázích svého cyklu, ještě vyletím, ale celkově cítím vnitřní mír a velmi často se přistihnu v jakémsi meditativním stavu uprostřed té džungle, která u nás často panuje :)

Na každou svou praxi se moc těším a jsem rozhodnuta ve cvičení pokračovat i nadále.

Katka Marešová